Stavební řezivo

Řezivo Palubky

Poslední novinky

Dočkali jsme se jara a možnosti příjemného posezení a grilování na terase. Pokud Vám ještě podlaha na terase chybí, jednou z cenově přístupných variant s velikou užitnou hodnotou je terasa z modřínového dřeva
celý článek .....

Řezivo

Nabízíme řezivo na stavby i na jiné použití ve velkém i malém mnnožství. Řezivo zpracováváme ve vlastním provoze nebo odebíráme od jiných výrobců. Na požádání Vám dodáme řezivo impregnované proti škůdcům nebo povětrnostním vlivům. Řezivo určené na krovy domů by mělo být impregnováno vždy.

Krovy

Řezivo určené na krovy musí být mimořádně kvalitní s ohledem na dlouhou dobu předpokládaného použití stavby - střechy. Na krovy Vám dodáme na míru nařezané hranoly a latě v termínu do deseti dnů. Dřevěné krovy i dnes zůstávají používanou stavební konstrukcí.

Stavební řezivo

Jsme prodejci a současně výrobci stavebního řeziva. Nabízíme široký sortiment stavebního dřeva pro pomocné stavební konstrukce i pro trvalé prvky dřevěných konstrukcí jako jsou např. krovy, podlahy, dřevěná obložení budov apod.

Stavební řezivo je často používaným materiálem na stavbách, proto se snažíme vyrábět všechny velikosti řeziva, abychom splili vaše požadavky. Pod pojem stavební řezivo se obvykle zahrnuje konstrukční dřevo vhodné na jednotlivé prvky dřevěných konstrukcí staveb, jako jsou krovy, střešní latě, pobití střech, betonářské bednění, dřevěné stropní konstrukce, konstrukce plotů, zahradní stavby apod. Řezivo se vyrábí na pilách z jehličnaté kulatiny. Dřevo jako přírodní materiál má jednu velkou výhodu - je to obnovitelná surovina.

Fošny a prkna

Fošny a prkna se používají na řadu různých účelů. Na pobití střech se obvykle používají netříděná prkna síly 24mm.Na betonářské bednění se používají netříděná prkna síly 24mm, fošny síly 40, 50mm, hranoly 10/10cm, apod.

 

Stavební dřevo Stavební řezivo

Hranoly a latě na krovy

Dřevěné krovy se sestavují z řeziva nařezaného na míru dle projektové dokumentace dodaného zákazníkem. Řezivo na krovy dodáváme vždy v délách o něco větších než dle zadání s délkovým zaokrouhlením nahoru na 0,5m. Nejčastějším dřevem používaným na krovy je smrkové dřevo, který vyhovuje svými konstrukčními vlastnostmi. Cena řeziva na krovy je stanovená za 1m3, a záleží na délce a průřezu jednotlivých prvků - s rostoucí délkou a průřezem cena za 1 m2 řeziva roste.

Krovy doporučujeme impregnovat proti dřevokazným houbám, dřevokaznému hmyzu a plísním.Prostudujte si náš ceník krovů.

Střešní latě jsou základním konstrukčním prvkem nesoucím střešní krytinu. Střešní latě profilu 6/4 cm se používají pod betonovou střešní krytinu. Střešní latě profilu 5/3 cm se používají pod pálenou střešní krytinu. Střešní latě je možno impregnovat proti dřevokazným houbám, dřevokaznému hmyzu a plísním.

Stavební dřevo Stavební řezivo

Dřevěné stropní konstrukce

Dřevěné stropní konstrukce se stavějí ze stropních trámů a hranolů větších průřezů a délek, a fošen na záklop.

Prostudujte si náš aktuální ceník řeziva.

 

PaLUBKY

Palubky u nás můžete zakoupit v libovolně velkém množství. Palubky máme na skladě ve všech základních typech a rozměrech. Pro palubky si můžete dojet vlastní dopravou, nabo Vám zajistíme dopravu našimi automobily.