Podlahové palubky

Řezivo Palubky

Poslední novinky

Dočkali jsme se jara a možnosti příjemného posezení a grilování na terase. Pokud Vám ještě podlaha na terase chybí, jednou z cenově přístupných variant s velikou užitnou hodnotou je terasa z modřínového dřeva
celý článek .....

Palubky

Firma Dřevodiskont zajišťuje ve svých dvou prodejnách prodej palubek od pondělí do soboty. Zajišťujeme prodej palubek v různé kvalitě či tloušťtce z borovicového či smrkového vysušeného dřeva. Podlahové palubky by měly být dobře vysušené, aby na místě nedošlo k deformaci podlahy. Podlahové palubky doporučujeme před montáží na místě aklimatizovat. Podlahové palubky vybalte z obalové fólie a nechejte nějakou dobu nasávat vlhkost okolního prostředí. Po montáži je vhodné tento materiál ošetřit nátěrem kvalitního ochranného laku.

Podlahové palubky

Naše firma nabízí řezivo a palubky. Nabízíme obkladové palubky používané jako konstrukční materiál pro venkovní obklady fasád a podlahové palubky pro tvorbu kvalitních dřevěných podlah.

Podlahové palubky určené pro podlahy v interiérech se všeobecně doporučuje před montáží na místě instalace na přibližně dva týdny uložit a nechat vyrovnat vlhkost dřeva a vlhkost prostředí. Palubky vybalte z neprodyšné fólie, ideální pro aklimatizaci palubek je suché teplé prostředí. Po sestavení dřevěné podlahy doporučujeme palubky natřít kvalitním nátěrem.

Podlahové palubky se s oblibou používají pro rychlou výstavbu dřevěných podlah. Podlahové palubky jsou konstruovány tak, aby vydržely značné mechanické zatížení. Tyto palubky mají speciální podélnou drážku a tzv. pero, aby do sebe jednotlivé palubky dobře zapadaly. Pro výrobu palubek se používá vysušené dřevo o vlhkosti ne větší než 10%. Podlahové palubky by měly být pečlivě zhoblované a zbroušené.

Materiál palubek

Palubky se obvykle dodávají ve dvou základních variantách dřeva:

  • smrkové palubky
  • borovicové palubky

Naše firma dodává palubky z kvalitních odolných dřevin - severského smrku a severské borovice. Tyto dřeviny mají tvrdý život v drsných přírodních podmínkách a mají tak hustší letokruhy a vyšší nasycení pryskyřicí.

 

Související stránky

Cena palubek

Můžeme Vám nabídnout skutečně zajímavou cenu palubek. Cena palubek hodně závisí na kvalitě materiálu a na rozměrech, navyplatí se u venkovních palubek šetřit za každou cenu. Při objednávce palubek nad 10 000 Kč od nás získáte dopravu zdarma do vzdálenosti 25 km. Cena palubek podle ceníku se také snižuje při pravidelných odběrech a větších množstvích.