Články

Řezivo Palubky

Poslední novinky

Dočkali jsme se jara a možnosti příjemného posezení a grilování na terase. Pokud Vám ještě podlaha na terase chybí, jednou z cenově přístupných variant s velikou užitnou hodnotou je terasa z modřínového dřeva
celý článek .....

OSB desky

OSB desky jsou jsou ve stavebnictví často používaným deskovým materiálem ze slisované dřevovláknité hmoty. OSB desky mají v některých směrech lepší parametry než desky z plného dřeva. OSB desky jsou náchylné na vlhko a je proto potřeba zvažovat jejich použití. Nabízíme OSB desky renomovaných výrobců v několika rozměrech a tloušťkách. OSB desky je potřeba opatrně transportovat a vyskladňovat, aby nedošlo k mechanickému poškození.

Informace ze světa dřeva

Zde uveřejňujeme několik článků z oblasti zpracování a použití stavebního dřeva a řeziva.

Použití dřeva ve stavebnictví

Stavebnictví je významným segmentem každé ekonomiky a když to ve stavebnictví nešlape, pozná to celé národní hospodářství. Dřevo bylo odjakživa významným materiálem používaným na stavbách a platí to i v dnešní době. Naše firma je zde proto, aby Vám nabídla kvalitní stavební dřevo.

Impregnace stavebního řeziva

Stavební řezivo zahrnuje prkna, fošny, dřevěné hranoly, střešní latě a další řezaný materiál. Pro náročné použití doporučujeme provést impregnaci řeziva. Impregnaci Vám můžeme zajistit v našem závodě na požádání.

Výroba řeziva na pile

Stavební řezivo se vyrábí na pile podélným rozřezáním vstupní suroviny - tou je dřevo ve formě kulatiny získané kácením a těžbou dřeva v lese. Nařezané řezivo se pak uskladní v místě, kde může dobře proschnout a nechá se vysychat na optimální suchost.

Trvanlivost dřevěných konstrukcí

U některých dřevěných konstrukcí není vyžadována velká trvanlivost, jinde je naopka velká trvanlivost velmi důležitá. Podle určení konstrukce si vyberte příslušné řezivo. Na střešní konstrukce vybírejte dřevo co nejlepší a dobře ošetřené proti škůdcům. Na dočasné pomocné stavby stačí nejlevnější netříděná prkna.

Obložení fasády palubkami

Fasáda domu je již z dálky viditelná a má určující vliv na dojem, jakým Vaše stavba působí v krajině. Pokud chcete mít Váš dům hezký a přírodně vyhlížející, popřemýšlejte o dřevěném obložení fasády. Obklady fasád se provádějí palubkami z kvalitního vybraného dřeva, které Vám dodáme až na stavebu.

Dřevěné podlahy z palubek

Nabízíme kvalitní materiály na stavbu dřevěných podlah. Na podlahy se používají palubky, které se snadno sesazují dohromady. Palubky by měly být z kvalitního dřeva, aby vydržely namáhání, které je bude v provozu očekávat.

Betonové bednění

Nabízíme stavební řezivo pro betonové bednění používané na stavbách. Pro betonové bednění se používají speciální prkna a fošny. Jste stavební firma a máte zájem o dodávku řeziva pro stavební bednění? Stačí nás kontaktovat s Vaším požadavkem. Máme dvě prodejny, kde Vás můžeme obsloužit.

Použití terasových prken

Dřevěné terasy přicházejí do módy. Dřevěná terasa je vynikajícím doplňkem Vašeho rodinného dopmu, místo, kde si posedíte s kávičkou a vychutnáte pohled do zahrady.

Terasová prkna

Firma Dřevodiskont s.r.o. Praha 5 přichází na trh s vlastní výrobou terasových prken - terasovek pro stavbu pěkných okrasných teras rodinných domů. Terasová prkna vyrábíme ze sibiřského modřínu nebo jiných kvalitních dřevěných materiálů.