Aktuality

Řezivo Palubky

Poslední novinky

Dočkali jsme se jara a možnosti příjemného posezení a grilování na terase. Pokud Vám ještě podlaha na terase chybí, jednou z cenově přístupných variant s velikou užitnou hodnotou je terasa z modřínového dřeva
celý článek .....

OSB desky

OSB desky jsou moderním stavebním materiálem na bázi dřeva. Při výrobě OSB desky se vychází z dřevěných vláken která jsou tzv. orientovaná. Jde o tzv. dřevotřísku, která po slisování a slepení má dobré pevnostní vlastnosti dobře využitelné na stavbě. OSB desky mají velkou přednost oproti jiným materiálům - zdravotní nezávadnost. OSB desky mají dobrý tepelný odpor, jsou odolné proti nárazům, vibracím a vlhku.

Jarní posezení na modřínové terase

Dočkali jsme se jara a možnosti příjemného posezení a grilování na terase. Pokud Vám ještě podlaha na terase chybí, jednou z cenově přístupných variant s velikou užitnou hodnotou je terasa z modřínového dřeva. S modřínovými terasami máme dlouholeté zkušenosti. Surovinu dovážíme a finální zpracování provádíme ve vlastním provozu. Rádi vám při rozhodování poradíme, včetně užitečných rad ohledně montáže, aby byli s výsledkem maximálně spokojeni. Modřínová terasová prkna nacházejí své uplatnění nejen na již zmíněných dřevěných terasách, ale i pro dřevěné podlahy na střeše, garáži, balkoně, lodžii a dalších pochozích plochách. Montáž terasových prken je vcelku jednoduchá záležitost pro průměrně šikovného člověka. Terasy je možno pokládat při použití podkladních hranolů víceméně jakýkoli suchý povrch, jako na beton, štěrk apod.

Novinky v naší firmě - jaro 2014

V roce 2013 se nám v našem pilařském provozu v Litohošti podařilo zprovoznit novou halu a zvýšit tak výrobu stavebního řeziva o dalších 40%. V současné době je roční kapacita pořezu 3500m3 pilařské kulatiny, což znamená cca 1700m3 kvalitního tuzemského stavebního řeziva na výrobu krovů, střešních latí, prken, fošen a polotovarů pro dřevařskou výrobu jako palubek, plotových a terasových prken. Investovali jsme rovněž do modernizace strojního vybavení nákupem pásové a rozmítací pily Wood mizer včetně odsávání. Tím jsme zprovoznili kompletní linku na výrobu nejžádanějšího sortimentu stavebního řeziva, což jsou střešní latě a hranoly. Díky těmto investicím se nám podařilo výrazně zvýšit produktivitu práce a konkurenceschopnost firmy.

Pro rok 2014 jsme připraveni uspokojit naše zákazníky rychlým dodáním kvalitního stavebního řeziva jak řemeslníkům a stavebním firmám v rámci velkoobchodu tak i kutilům a ostatním v rámci maloobchodu. Spolu s prodejem palubek, OSB desek, plotových prken, terasových prken, latí a ostatních dřevařských materiálů a doplňků, jako jsou např. soklové a rohové lišty, lepidla, prostředky pro ochranu dřeva proti škůdcům, atd. se budeme nadále, v souladu s naší letitou tradicí, specializovat na výrobu krovů na míru včetně možnosti impregnace řeziva a na finální dodávku teras, pergol a ostatních zahradních staveb a prvků tzv. "na klíč" včetně montáže s využitím zkušeností vlastních tesařů.

Pro letošní jarní období chceme pokračovat v úspěšné a našimi zákazníky oblíbené a hojně využívané akci minulých let a to prodeji modřínových terasových rýhovaných prken za mimořádně výhodnou cenu 65,-Kč/bm včetně kompletního sortimentu (modřínové podkladní hranoly, speciální nerezové vruty pro terasová prkna a kvalitní terasové olejové laky v různých barevných odstínech) pro stavbu teras.

Naši pracovníci Vám v případě potřeby pomohou radou a svými zkušenostmi v oblasti dřevěných prvků staveb tak, aby Vaše investice do nákupu námi nabízeného zboží byla optimálně využita.